Iekļaujošās otrdienas atgriežas

Lai turpinātu attīstīt mākslas un kultūras pieejamību dažādām sabiedrības grupām, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar fondu “FAVEO” aicina apmeklēt radošu darbnīcu, kas īpaši pielāgota cilvēkiem ar uztveres grūtībām.

Tikšanās pirmajā daļā muzeja Konferenču zālē fonda “FAVEO” vadītāja, mākslas zinātniece Ieva Rosne iepazīstinās klātesošos ar nodarbības tēmu. Šoreiz tā veltīta neatkarīgas un demokrātiskas valsts vērtībām - līdzdalībai, sadarbībai un iesaistei. Pēc tam dalībnieki dosies izzināt Atmodas laikam veltīto muzeja ekspozīciju “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”. Īpaša uzmanība tiks veltīta plakātu mākslai, kā arī vienam no Atmodas laika simboliem – žurnālam "Avots" un tā vizuālajam noformējumam. Dalībnieki tiks aicināti ieraudzīt, kādā veidā iepriekš pārrunātās tēmas atspoguļojas 80. un 90. gadu vizuālajā mākslā.

Noslēdzošajā daļā dalībnieki atgriezīsies Konferenču zālē, kur kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas profesori, H2E vadošo dizaineri Ingūnu Eleri attīstīs savas radošās prasmes. Iedvesmojoties no redzētajiem Latvijas neatkarības atjaunošanas laika mākslas darbiem, ikviens varēs ļauties improvizācijai, lai veidotu plakātus kolāžas tehnikā un tādējādi paustu viedokli par sev būtiskām tēmām.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.