Pieredzes apmaiņas brauciens uz Vāciju

FAVEO komandai bija iespējas divas nedālas viesoties Vācijā un iepazīties ar veidiem un iespējām kādi ir cilvēkiem ar invaliditāti nodarbinātībā.

 Uzņemošā organizācija Hephata viena no daudzajām organizācijām Vācijā, kura nodarbina cilvēkus ar invaliditāti un dara arī daudzas citas lietas - gan atbalsts dzīves vietā, gan grupu mājas.

HEPATHA darbojas ZIemeļreinas-Vestfālenas reģionā.

un tajā 

‼️tiek nodarbināti 1700 cilvēki ar invaliditāti, kuri strādā un tiek apmācīti 400 darba vadītāju (jeb burtiski tulkojot – grupas līderu) vadībā.

Lai kļūtu par darba vadītāju ir jābūt sertifikātam.

Sertifikātu var iegūt tad, ja ir kvalifikācijai un darba piedze kādā profesijā (elektriķis, šuvējs, inžinieris, dārznieks), un pieredze strādājot ar cilvēkiem ar invaliditāti.

Tad jāiziet divus gadus ilgas apmācības profesionālajā skolā (ko arī piedāvā Hepatha, tajā mēs bijām vakar un būsim vēl vairākas dienas) un var kļūt par darbu vadītāju. Apmācības ir par velti. Darba vadītāja algu apmaksā valsts un daļēji tā tiek segta no ieņēmumiem, ko gūst darba vietās jeb Werkshtatten. Tādas Hephata ir ļoti daudz. Mūsu brauciena laikā apmeklējām 5 no tām, kā arī skolu, kurā tika apmācīti gan grupu vadītāji, gan dažādi sociālie darbinieki.

Apmeklējām gan dārzniecību, gan tādas darbnīcas, kas specializējas uz elektromontāžu, mehānisko ražošanu, galdniecību, drukas darbnīcu, tādas darbnīcas, kas vairāk fokusējas uz iepakošanu un montāžu. Pasūtjumi tiek saņemti no lielām organizācijām un atlaides nav ne kvalitātei, ne cenai. Senākā no darbnīcām, kuru apmeklējām srtrādā jau kopš 1974. gada. Tajā strādā vairāk kā 300 cilvēki ar dažāda veida invaldiditāti.

Liels paldies lieliskajam HEPHATAS kolektīvam par sirsnīgo un lielisko uzņemšanu!

Brauciens notika Erasmus+ programmas ietvaros.