Ar līdzdalības Dārza svētkiem Viesturdārzā vērienīgi noslēdzas projekts "Līdzdalība. Iesaiste.Sadabība"

Dārza svētku iedvesmas avots ir pasākuma rīkotājas, fonda "Faveo" vadītājas Ievas Rosnes dēls Kristers – jaunietis ar garīgās attīstības traucējumiem. Šādi cilvēki pārsvarā uzturas savas ģimenes lokā vai sociālās aprūpes centros, ar plašāku cilvēku loku kontaktējoties maz. Tā rezultātā lielākā sabiedrības daļa nav guvusi prasmes ar šo cilvēku grupu sarunāties, sadzīvot un sadarboties, pakļaujot to stigmatizācijas un sociālās atstumtības riskam. 

Dārza svētki “Ielūdz Kristers” ir iespēja pārkāpt šīs pašu nospraustās robežas. Brīvā un nepiespiestā gaisotnē tādi cilvēki kā Kristers varēs satikties ar plašo pasākuma apmeklētāju loku, veicinot savstarpēju uzticēšanos un sekmējot iejūtīgas, iekļaujošas sabiedrības veidošanos.

Svētku apmeklētāji tika aicināti piedalīties radošās darbnīcās. Kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas profesori, H2E vadošo dizaineri Ingunu Eleri varēja domāt un runāt par demokrātiju, kolāžas tehnikā gatavojot plakātus; ar Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītāju un asociētā profesoru, mākslinieku Kristianu Brekti tika veidotas savas īpašās maskas; ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja muzejpedagoģi un mākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi radītas brīvo putnu figūras, bet grafiti meistardarbnīcas vadīja mākslinieks, dizainers Artūrs Analts un mākslinieks Dainis Rudens jeb Rudens Stencil.

Tas ir noslēdzošais pasākums Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītā projekta “Līdzdalība. Iesaiste. Sadarbība” pasākumu ciklā, kura ietvaros, ar mērķi stiprināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību un demokrātiju Latvijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norisinājās arī četras “Demokrātijas darbnīcas” cilvēkiem ar uztveres grūtībām.

Paldies visiem, kuri palīdzēja svētkiem tapt! 

Paldies par sirds siltumu, atsaucību un mīlestību! 

Paldies par mūziku, dejām un radošumu! 

Dzelzs Vilks Aija Kaukule

DJ Uldis Rudaks

Masku izgatavošana un gleznošana Kristians Brekte

Grafiti meistardarbnīca: Artūrs Analts un Dainis Rudens

Demokātijas darbnīca: Inguna Elere, Ieva Rosne

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs darbnīcas: Diana Dimza Dimme Elza Ēķe 

Skaistumkopšanas pop-up Eva Strautmale

Hennas apgleznošana: Sofija Rosne, Rebeka Kota 

Leļļu darbnīcas: Anna Jolkina, Una Eglīte

Seju apgleznošana: Anete Didrihsone

Komunikācija: Luīze Mizga

Atbalsts: Latvijā Radīts Ilze Grīntāle

Helēna Vernere

Foto: Aleksandra Zēberga 

Paldies visiem svētku dalībniekiem, kuri ieradās pie mums no visas Latvijas! 

Svētkus rīkoja FAVEO

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.